Játszóterek
A park felújításának során a játszótér a parkon belül új, védettebb helyre került. A már kialakításra került adottságokat maximálisan figyelembe véve úgy próbáltuk a játszóteret kitalálni, hogy:
1. több korcsoport is zavartalanul használhassa, 2. többféle mozgásigényt kielégítsen és többféle készséget fejlesszen, 3. minél több eszköz kerüljön a területre, lehetőséget adva így sok gyerek együttes játékának, 4. minél masszívabb eszközök kerüljenek be az esetleges rongálások elkerülése végett.
Mivel a helyszín, Baja város a Duna partján fekszik, a játszótér fő motívumaként egy olyan kombinált eszközt terveztünk, ami megjelenésében egy halászhajó. A kicsik számára elszeparált homokozó és hinták biztosítják játékteret.
A tervezési terület kb. 1700 m2, ebből a 2-10 éves korosztályt kiszolgáló játszóeszközök elhelyezésére kb. 400 m2 szolgál.
A területen a burkolatok víztelenítését biztosító ellejtéseken túli tereprendezésre nincs szükség. A játszótér határvonalain a meglévő terepszintet kell megtartani, illetve helyreállítani. A tervezett játszótér-kialakítás egy bejáratú, a zavaró hatások elől cserjetelepítéssel óvott.
A tervezett sétautak kiselemes díszburkolattal ellátottak, a játszóeszközök alatti esési terek - az esésmagasságnak megfelelően - részben gumiburkolatot, részben gyöngykavics borítást kaptak.
A meglévő, hiányos ülőfelületű és háttámlájú padok felújításával kis központi gyülekezőtér alakul ki. További padok kihelyezésével a kísérők kényelmét oldjuk meg. A területen lévő két pingpongasztal egyikét elbontjuk, a másikat pedig szilárd burkolatú megközelítéssel látjuk el.
A város részéről egyértelmű igény mutatkozott a következő típusú eszközökre:
1. kombinált játék, 2. hinta, 3. csúszda, 4. körhinta, 5. rugós játék
A játszótéren az ütéscsillapítást igénylő (1 m-t meghaladó esésmagasságú) eszközöket az esésmagasságnak megfelelő gumiburkolatra terveztük. Ez a burkolat markáns vonallal választódik le a gyöngykavics-burkolatról, ahová a 100 cm-nél kisebb esésmagasságú eszközök kerülnek.
A terület körbekerítése nem elsősorban a vandalizmus miatt, mint inkább a parkban sétáltatott háziállatok piszkítása miatt szükséges. A játszótérhez jelenleg minden irányából kerti út vezet, ami a terület körbekerítésével értelmetlenné válik. Ezért megvizsgáltuk, melyik burkolatok vannak inkább használatban és a kisforgalmú burkolati irányokat megszüntettük/elbontottuk. Így csak a lényeges irányokból nyitottunk kaput: a ~110 fm kerítéssel körbevett felújított játszótér 2 irányból közelíthető meg.
A legjelentősebb egy-időben érkező forgalom az iskola felől (É) várható. Az É-on nyitott 3 m széles bejárat lehetővé teszi kis kerti gépek bejutását a területre. Itt, a főbejárat közelében javasoljuk az ivókút elhelyezését.
A játszótéren szabad gyepfelület is elkülönül, ami labdajátékra, csoportjátékra ad helyet. Egy esetleges következő ütemben ide is kerülhetnek játszóeszközök.
A Magyar úti tervezési terület kb. 1800 m2, a játszótér területe ebből 1400 m2. A játszótér gyalogosan a Magyar út járdájától induló burkolatról közelíthető meg egy kombinált gyalogos és gk. behajtásra is alkalmas kapun keresztül, ami a fenntartás, és az esetleges mentőautó-beállás miatti gépkocsi-megközelítési lehetőséget biztosítja. A vizuális lehatárolást az áttört 1 m-es kerítés mellett helyenként cserjetelepítéssel erősítjük.
A Bocskai úti terület kb. 1500 m2, a játszótér területe ebből 422 m2. A játszótér gyalogosan az utca járdájától induló burkolatról és az egyik Bocskai utcai. épület felől közelíthető meg. A kialakítás egyszerűen áttekinthető, négyzetes szerkezetű.